Aktualności

Ubezpieczenie na życie

Czy warto się ubezpieczyć?

Zastanawiasz się czasami czy warto się ubezpieczyć? Gdy jest się młodym człowiekiem, rzadko myśli się o ryzyku zachorowania na jakąś groźną chorobę, albo o tym, że może nam się przytrafić wypadek. Z wiekiem myśli się o tym coraz częściej. Czy w Wołominie i okolicach można się dobrze i tanio ubezpieczyć?

Struktura podmiotów gospodarki narodowej według form prawnych w 2019 r

firmy na Mazowszu i w powiecie wołomińskim – podsumowanie 2019

W województwie mazowieckim jest coraz więcej podmiotów gospodarczych. Jak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie, pod koniec 2019 roku 854 457 podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych jest w woj. maz. (w rejestrze REGON). Jest to wzrost o 4,7% w stosunku do danych z roku 2018. Liczba ta stanowi 18,9% ogółu podmiotów zarejestrowanych w kraju. Ponad …

firmy na Mazowszu i w powiecie wołomińskim – podsumowanie 2019 Read More »

CBA w Wołominie

Wołomińscy deweloperzy pod lupą CBA

Dziś (19.02.2020) Centralne Biuro Antykorupcyjne we wpisie pod tytułem „Inwestycje za łapówki” podało informacje o zatrzymaniu „trzech przedsiębiorców działających w branży deweloperskiej, z okolic Warszawy.” Śledztwo CBA dotyczy przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych w zamian za wydawanie korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych zlokalizowanych na terenie powiatu wołomińskiego. Postępowanie trwa od kilku miesięcy.

Wyprzedaż w Klinice Rowerowej w Wołominie. Likwidacja sklepu

Likwidacja Kliniki Rowerowej. Wyprzedaż towaru

Kilka dni temu Klinika Rowerowa Bike Clinic, która mieści w Wołominie przy ul. Kościelnej opublikowała na swoim fanpage informację o likwidacji sklepu. W związku z tym, od 19 lipca 2019 rozpoczęła się wyprzedaż asortymentu. Jak informuje Klinika: „Niepowtarzalna oferta zakupu towarów w najniższych możliwych cenach. Rowery do -50% Akcesoria do -40%. Taniej już nie będzie!”

Skansen w Kuligowie koło Wołomina

Pomysł na wycieczkę

Cudze chwalicie swego nie znacie. Nieopodal Wołomina, w Kuligowie (gmina Dąbrówka) jest miejsce magiczne – Skansen, który przenosi w dawne czasy. Na pięknych terenach malowniczej wsi położonej nad rozlewiskiem Bugu pan Wojciech Urmanowski stworzył naprawdę niesamowite miejsce. Obowiązkowe do wizyty tego lata.

Kobyłka walczy o plac zabaw Nivea. Ząbki liderem głosowania

W tegorocznej (2019), 5 edycji konkursu Podwórko Nivea, duże szanse na wygranie placu zabaw o wartości 250 tys. zł, ma Kobyłka, która planuje swoją potencjalną nagrodę wybudować przy ul. Przyjacielskiej. Podwórko talentów, które zostanie wybudowane w zwycięskich lokalizacjach będzie podzielone na 3 strefy: sportową, naukową i artystyczną. Miejscowości biorące udział w konkursie zostały podzielone na …

Kobyłka walczy o plac zabaw Nivea. Ząbki liderem głosowania Read More »

Kobyłka perła baroku 2019

Perła Baroku – uznana marka

Międzynarodowy Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów miał swój debiut w 2008 roku. Niezmiennie, od pierwszej edycji odbywa się on w bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce, w której murach doskonale brzmi przede wszystkim muzyka barokowa.

Wieści Podwarszawskie 23 (1447)

Wieści Podwarszawskie – 5 czerwca 2019

W dzisiejszym wydaniu wiele ciekawych materiałów z powiatu wołomińskiego i nie tylko. Tematem numeru jest niecodzienna sytuacja z Wołomina – przedstawicielom Ministerstwa Obrony Narodowej nie udało się osiągnąć porozumienia z władzami miasta w sprawie budowy pawilonu w Ossowie. W gazecie Wieści Podwarszawskie przeczytamy także o tym, że poseł Jacek Sasin z Ząbek został powołany na …

Wieści Podwarszawskie – 5 czerwca 2019 Read More »