Dentysta Wołomin

Jak wybrać dobrego dentystę?

Wiele osób już od najmłodszych lat zmaga się ze strachem przed dentystą. Często zdarza się tak, że paraliżuje on pacjenta do tego stopnia, że nie jest w stanie skorzystać z leczenia. Choć walka z tym problemem do najprostszych nie należy, to jeśli wybierzemy odpowiedniego stomatologa, pozbędziemy się niepotrzebnego strachu. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

W gabinecie musisz czuć się bezpiecznie

Idąc do jakiegokolwiek lekarza chyba każdy, chce czuć się bezpieczny. Nic w tym dziwnego. To w końcu jemu powierzamy swoje zdrowie. W przypadku dentystów, wiele osób odczuwa silny strach przed wizytą w gabinecie. Dlatego właśnie wybór powinien być przemyślany. Chcąc zbudować zaufanie na linii pacjent stomatolog, powinniśmy wybrać takiego specjalistę, który jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo. Taką osobę można poznać po pełnym empatii, otwartym podejściu do pacjenta i miłej aparycji. Dobry stomatolog powinien przede wszystkim umieć zadbać o komfort psychiczny pacjenta.

Poza podejściem do pacjenta warto także zwrócić uwagę na to, czy gabinet stomatologiczny do którego się wybieramy ma w ofercie znieczulenie podtlenkiem azotu, czyli sedację wziewną.

Doświadczenie i pełen profesjonalizm gwarancją jakości leczenia

Oprócz tego, że specjalista powinien wzbudzać w nas zaufanie, musi być także profesjonalistą. Pomimo iż zaczęliśmy nasz artykuł od kwestii bezpieczeństwa pacjenta i przełamywania bariery strachu, to tak naprawdę dużo ważniejsze są kompetencje naszego dentysty.

Kluczową rolę w przeprowadzeniu odpowiedniego leczenia odgrywa nie tylko wiedza, ale również doświadczenie stomatologa. Każdy z nas chce mieć zapewnioną opiekę zdrowotną na jak najwyższym poziomie. Nie chcemy ujmować kompetencji młodym lekarzom stomatologom, ale nie da się ukryć, że dentyści z minimum kilkuletnim doświadczeniem w zawodzie zazwyczaj dysponują lepszą wiedzą. Oczywiście zdarzają się i tacy stomatolodzy, którzy praktykę zaczęli już kilkadziesiąt lat temu – jeśli wciąż się szkolą i stale rozwijają również będą doskonałym wyborem.

Lekarz dentysta powinien dysponować niezbędnym doświadczeniem, ale również na bieżąco rozwijać swoją wiedzę i ją aktualizować poprzez udział w szkoleniach i branżowych konferencjach naukowych. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że leczenie naszego uzębienia będą przeprowadzone na najwyższym poziomie i będą skuteczne.

Gabinet dentystyczny – wyposażenie ma znaczenie

Doświadczony specjalista jest w stanie wyleczyć nasze zęby i zapewnić nam profesjonalną opiekę. Jednak bez odpowiednio wyposażonego gabinetu będzie to utrudnione, albo wręcz niemożliwe. Z racji tego, że technologia cały czas idzie do przodu, również w stomatologii pojawiają się nowatorskie narzędzia i rozwiązania. Dentysta, który naprawdę chce pomagać pacjentom, powinien zadbać o to, aby jego gabinet był jak najlepiej wyposażony.

Druga, bardzo ważna sprawa to dbałość o szczegóły. Miejsce, w którym będziemy poddani leczeniu powinno być schludne i czyste.

Personel pomocniczy robi różnicę

To chyba oczywiste, że każdy z nas chce być traktowany z należytym szacunkiem. Zależy nam na tym, szczególnie kiedy zgłaszamy się do specjalistów. Przychodzimy do nich często z ogromnym bólem, w którym tylko oni są w stanie nam pomóc. Zarówno przed wizytą, jak w jej trakcie, kontaktujemy się z personelem pomocniczym. Podobnie, jak w przypadku dentystów, personel pomocniczy i asystenci stomatologiczni powinni wykazywać się zarówno dużą wiedzą branżową, jak i profesjonalnym, empatycznym podejściem do pacjenta. Oczywiście każdy ma prawo mieć gorszy dzień, jednak sytuacje, w której taki personel jest nieuprzejmy są po prostu brakiem profesjonalizmu. Personel medyczny powinien być dla pacjenta przede wszystkim wsparciem, w tych trudnych chwilach.

Odpowiednia specjalizacja kluczem do sukcesu leczenia

Wybierając odpowiedniego stomatologa, musimy zwrócić także uwagę na to, jaką ma specjalizację. Nie każdy dentysta jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi problemami. Pacjenci zgłaszają różne dolegliwości, tak więc żeby nie chodzić od jednego lekarza do drugiego, powinniśmy poznać podstawowe specjalizacje stomatologów. Poniższa lista pomoże nam w podjęciu właściwej decyzji:

  • Endodonta to stomatolog, który pomaga zwalczać zaawansowaną próchnicę i specjalizuje się w leczeniu kanałowym.
  • Pedodonta specjalizuje się w leczeniu problemów z uzębieniem u najmłodszych pacjentów.
  • Periodonta to stomatolog, który pomaga nam chronić i leczyć nadwrażliwe dziąsła.
  • Protetyk specjalizuje się w wykonywaniu różnego rodzaju protez.
  • Ortodonta to specjalista leczący różnego rodzaju wady zgryzu.

Pasja do leczenia i serce do pacjenta

Od dawien dawna wiadomo, że najlepszy lekarz to ten z powołania. Ma on serce do pacjentów, a leczenie ich problemów i niesienie pomocy sprawia mu ogromną przyjemność. To właśnie od takich stomatologów wychodzi się ze szczerym uśmiechem na ustach i uczuciem ulgi. Jeśli trafimy na takiego dentystę, możemy być pewni, że dobierze dla nas optymalne leczenie i wykona je na najwyższym poziomie.

Rekomendacje byłych i obecnych pacjentów

W dobie internetu szybkie sprawdzenie kompetencji lekarza nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy przeczytać w sieci opinie na temat stomatologa i jego gabinetu, aby wiedzieć, czego możemy się spodziewać. Takie rekomendacje możemy sprawdzić na Facebooku, Google czy chociażby stronie znanylekarz.pl.

Należy jednak mieć do nich ograniczone zaufanie. Po pierwsze dlatego, że ludzie chętniej dzielą się negatywnymi opiniami, niż pozytywnymi. Może to oznaczać, że 100 zadowolonych pacjentów nie wystawiło oceny celującej, ale już jeden niezadowolony tak. Po drugie, czasami opinie negatywne potrafią być wystawione nie przez faktycznych pacjentów, a na przykład… konkurencję.

Dlatego też, przy wyborze specjalisty, warto przede wszystkim brać pod uwagę opinię znajomych i rodziny, co do których szczerości i intencji jesteśmy pewni.

Dentysta WWL

Jeśli szukasz dobrego gabinetu dentystycznego w Wołominie, koniecznie sprawdź ofertę Lecznicy Stomatologicznej Gold-Dent. Zespół lecznicy stanowią doświadczeni lekarz stomatolodzy oraz personel medyczny. Gabinet dentystyczny mieści się w Wołominie przy ul. Mieszka I 5 ( czytaj więcej: dentysta Wołomin ). W ofercie Gold-Dent są między innymi: stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca, endodoncja, protetyka stomatologiczna, chirurgia stomatologiczna, implanty, ortodoncja, profilaktyka stomatologiczna, stomatologia estetyczna i diagnostyka. Ponadto, jest to również gabinet medycyny estetycznej oferujący wypełnianie i modelowanie ust, czy też skuteczną walkę ze zmarszczkami, bliznami, rozstępami, cellulitem itd.

Gold-Dent to sieć dwóch gabinetów stomatologicznych – drugi mieści się w centrum Tłuszcza, przy ul. Warszawskiej 2 ( czytaj więcej: dentysta Tłuszcz ).

Zobacz również