Kobyłka walczy o plac zabaw Nivea. Ząbki liderem głosowania

W tegorocznej (2019), 5 edycji konkursu Podwórko Nivea, duże szanse na wygranie placu zabaw o wartości 250 tys. zł, ma Kobyłka, która planuje swoją potencjalną nagrodę wybudować przy ul. Przyjacielskiej. Podwórko talentów, które zostanie wybudowane w zwycięskich lokalizacjach będzie podzielone na 3 strefy: sportową, naukową i artystyczną.

Miejscowości biorące udział w konkursie zostały podzielone na 3 kategorie, w zależności od liczby mieszkańców. W każdej z trzech grup, zwycięża 5 lokalizacji, które zdobyły największą liczbę głosów.

Kobyłka, znajduje się w kategorii miejscowości od 20 do 60 tys. mieszkańców. Głosowanie rozpoczęło się 22 kwietnia 2019 roku, a zakończy się 20 czerwca 2019 roku o godzinie 23.59.59. Przed samym finałem akcji, (tekst publikujemy 14 czerwca) Kobyłka z liczbą głosów 31 500, zajmuje 6 miejsce, czyli niestety, tuż za podium. Co ciekawe, liderem kategorii z 35 552 głosami jest inne miasto z powiatu wołomińskiego – Ząbki (plac miałby być zlokalizowany przy ulicy Różanej). Miejsce 6 zajmuje Legionowo z dorobkiem zaledwie 18 381 głosów.

Jak widać, różnice pomiędzy 6 pierwszymi miastami są bardzo niewielkie. Zgodnie z regulaminem, tylko 6 pierwszych miast otrzyma nagrodę główną, dlatego walka o zwycięstwo będzie toczyła się do ostatnich minut głosowania, czyli do najbliższego czwartku.

Wyniki głosowania mają zostać opublikowane dzień później – wtedy też poznamy szczęśliwych zwycięzców.

Szczegóły konkursu o informacje jak głosować na stronie organizatora konkursu: https://podworko.nivea.pl/ranking

Kobyłka i Ząbki z szansą na Podwórko Nivea

 

Zobacz również