plakat serialu Komisarz Mama

Komisarz Mama, a Wołomin

Co łączy Wołomin z nowym serialem telewizji Polsat? Osoba odtwórczyni głównej roli, tytułowej Marii Matejko, czyli aktorki Pauliny Chruściel, która pochodzi z Wołomina.

Komisarz Mama jest nowym (2021) polskim serialem obyczajowo-kryminalnym, który od 3 marca 2021 jest emitowany na antenie telewizji Polsat. Komisarz Mama opiera się na francuskim serialu Candice Renoir emitowanym na kanale France 2 od 2013 roku i do obecnej chwili doczekał się aż 8 sezonów.

media o serialu Komisarz Mama i Paulinie Chruściel

Komisarz Mama to opowieść o kobiecie, która po dziesięciu latach przerwy wraca do pracy w wydziale kryminalnym. Tytułowa komisarz Maria Matejko nie dość, że musi odnaleźć się w męskim świecie i niemal na każdym kroku udowadniać swoją wartość, to dodatkowo, jako matka czwórki dzieci musi poradzić sobie z tysiącem innych, nie-kryminalnych, problemów. Prócz Pauliny Chruściel, w serialu grają także: Wojciech Zieliński, Jakub Wesołowski, Anna Mucha, Anna Dereszowska.

Odtwórczynią głównej roli, jest Paulina Chruściel, ur. 16 czerwca 1980 w Wołominie. Jak czytamy na Wikipedii:

W 1999 r. ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie. W roku 2004 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i rozpoczęła pracę w zespole warszawskiego Teatru Współczesnego.

Chociaż Paulina Chruściel już nie mieszka w Wołominie, to zawsze miło jest poczytać o sukcesach krajanki, bowiem pochodzi z największej miejscowości gminy Wołomin, czyli z Duczek. Na marginesie dodamy, że z tej niewielkiej miejscowości pochodzi także inna, znana aktorka – Olga Jankowska (m.in. Barwy szczęścia, Samo życie, Komisarz Alex).

Paulina Chruściel

Aktorka występuje w zespole Teatru Powszechnego, jednak ma na swoim koncie także szereg ról telewizyjnych. Widzowie Telewizji Polskiej mogą kojarzyć ją z roli Ludmiły z serialu, Na dobre i na złe oraz Ingi Malik z serialu Za marzenia. Paulina była również odtwórczynią głównej roli, postaci Elżbiety Kowalik, w serialu Singielka (stacja TVN, emisja w latach 2015-2016). Widzowie Polsatu z pewnością kojarzą Paulinę Chruściel także z innych produkcji tej stacji: Linia życia (jako Klara Kessler), Klinika samotnych serc (jako Lidka), Pensjonat pod Różą (jako Hania).

Komisarz Mama oraz sama Paulina Chruściel aktualnie zbiera bardzo pozytywne oceny. Krzysztof Połaski z telemagazyn.pl w swojej recenzji napisał:

ogromne ukłony należą się Paulinie Chruściel, która zwyczajnie “robi robotę” i po seansie 8. odcinków nie wyobrażam sobie nikogo innego w tej roli. Chruściel jest nie tylko bezbłędna, ale wręcz bawi się swoją rolą, robi show i kradnie każdą scenę dla siebie.

media o Komisarz Mama i Paulinie Chruściel

Zobacz również