Kobyłka perła baroku 2019
|

Perła Baroku – uznana marka

Międzynarodowy Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów miał swój debiut w 2008 roku. Niezmiennie, od pierwszej edycji odbywa się on w bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce, w której murach doskonale brzmi przede wszystkim muzyka barokowa.

Twórcy Festiwalu nie zamykają się jednak na jeden muzyczny styl, tylko stawiają na obecność Mistrzów wielu gatunków o wielkich osobowościach artystycznych. Dlatego podczas Perły Barku w Kobyłce można usłyszeć również muzykę od renesansowej po jazz i flamenco.

Od lat, o najwyższy poziom zarówno organizacyjny jak i artystyczny dba Anna Szarek – twórca i dyrektor festiwalu, a jednocześnie właściciel Best Art Promotion oraz Prezes Fundacji Perła Baroku. Warto odnotować jej liczne sukcesy, takie jak zdobycie I Nagrodę w kategorii solistów na I Międzynarodowym Konkursie im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz I Nagrodę w kategorii kwartetów i Grand Prix w tym samym konkursie, ale 3 lata później. Ponadto otrzymała także wiele innych nagród, w tym I Nagrodę na Konkursie Wiolonczelowym Polski Północnej, I Nagrodę na Konkursie Kameralnym w Gdańsku, oraz Pomorską Nagrodę Artystyczną za Najlepszy Debiut 2000r. Anna Szarek była również finalistką Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Tansmana i półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie (Holandia).

Coroczny Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów to uznana marka nie tylko w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej. XII edycja, aktualnie jest w trakcie. Festiwal został zainaugurowany 9 czerwca 2019 występem solistki Opery Narodowej w Pradze – Kateriny Hebelkovej.

Koncert numer 2 to będzie występ Agne Keblyte (harfa) i obędzie się we wtorek 9 czerwca o godzinie 19.00.

Koncert numer 3 jest zatytułowany – Debiuty 2019 Kacper Dworniczak (gitara) i będzie miał miejsce w czwartek 11 czerwca, również o godzinie 19.00.

Z kolei finał festiwalu jest zaplanowany na godzinę 20.30 w niedzielę 16 czerwca 2019. Oczywiście wszystkie koncerty w Bazylice Św.Trójcy – Kobyłka ul.Kościelna 2. Na koncercie finałowym prawdziwa uczta „Muzyka bez granic” – Anna Szarek (wiolonczela) & zespół Tomasza Krezymona.

Tradycyjnie wstęp na koncerty festiwalowe nie jest biletowany.

Perła Baroku 2019 Kobyłka plakat

Zobacz również