Skansen w Kuligowie koło Wołomina
|

Pomysł na wycieczkę

Cudze chwalicie swego nie znacie. Nieopodal Wołomina, w Kuligowie (gmina Dąbrówka) jest miejsce magiczne – Skansen, który przenosi w dawne czasy. Na pięknych terenach malowniczej wsi położonej nad rozlewiskiem Bugu pan Wojciech Urmanowski stworzył naprawdę niesamowite miejsce. Obowiązkowe do wizyty tego lata.

Przydrożna kuźnia, wiejska chata, spichlerz, stodoła, obora, dworek drobnoszlachecki, wozownia – aż nie do pomyślenia że to wszystko można zobaczyć tak blisko Warszawy. Skansen ten, w formie Parku Kultury Ludowej, zaczął powstawać około 2000 roku. Prócz licznych eksponatów związanych z nadbużańską wsią i ziemiańskimi dworkami, odbywają się w nim bardzo często plenery malarskie, rzeźbiarskie, warsztaty rękodzielnicze i liczne imprezy kulinarne.

Skansen w Kuligowie koło Wołomina

Możemy się założyć, że niestety bardzo wiele z Was nawet nie wiedziało i istnieniu tego miejsca, a większość z tych którzy wiedzieli nigdy tam nie byli. A szkoda bo naprawdę to pozycja obowiązkowa nie tylko na terenie Wołomina i okolic, ale nawet na Mazowszu.

Szczerze polecamy zajrzeć do tego miejsca gdyż gwarantuje ono, za sprawą swej autentyczności, wyjątkową podróżą w przeszłość i stanowi miłą odskocznię od wielkomiejskiej codzienności.

Rok 2019, godziny zwiedzania:

od 1 czerwca do 31 sierpnia: 11:00 – 17:00 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki zamknięte.
od 1 września do 15 października: 11:00 – 17:00 (sob, niedz, święta)

długi weekend majowy 11.00-17.00 (prośba o telefoniczne potwierdzenie przybycia), kontakt: +48 604 455 524 Wojciech Urmanowski

więcej informacji na skansen.powiatwolominski.pl

wycieczka dzieci w skansenie

Zobacz również