WRK BRAKES Wołomin
|

WRK BRAKES z Wołomina

Większość z mieszkańców Wołominie, lub jego bywalców (w końcu to stolica powiatu wołomińskiego – sporo osób z miejscowości ościennych przyjeżdża tu załatwiać sprawy) zna firmy, które mają swoje siedziby przy głównych ulicach. Czyli głównie sklepy i firmy usługowe. Okazuje się jednak, że „Wołomin” skrywa sporo skarbów w kwestii przedsiębiorczości.

Dziś zaprezentujemy nietypową lokalną firmę produkcyjną. WRK BRAKES, bo o niej mowa, zajmuje się projektowaniem i produkcją wysokowydajnych układów hamulcowych. My na motoryzacji, a tym bardziej na hamulcach się nie znamy, ale wiemy, że produkty tejże firmy charakteryzują między innymi wyższą skutecznością hamowania.

Zrobiliśmy mały research w internecie i wśród znajomych pasjonatów motoryzacji. Okazuje się, że marka ta jest doceniana wśród „samochodziarzy” nie tylko w kraju, ale również za granicą. W samym Wołominie, pewnie kilkadziesiąt, może kilkaset osób ją zna, ale poza nim, firma WRK cieszy się naprawdę niezłą renomą.

Jeden z naszych rozmówców, fanów motoryzacji, powiedział nam: „to bardzo dobre hamulce. Klimek od nich bierze – były w BMW M3”. Mowa oczywiście o Adamie Klimku, który prowadzi kilka telewizyjnych programów motoryzacyjnych, między innymi „Samochód marzeń Adama Klimka” emitowany w TVN Turbo. Nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować, ale wierzymy na słowo. Tym bardziej, że WRK BREAKS, jak sama nazwa wskazuje zajmuje się produkcją hamulców przeznaczonych nie tylko do jazdy na co dzień, ale również z przeznaczeniem na tory wyścigowe.

hamulce WRK BRAKES Wołomin

Na ich stronie, wrkbrakes.com, czytamy między innymi:

Dzięki współpracy z kierowcami rajdowymi oraz entuzjastami sportów motorowych stale udoskonalamy nasze produkty, aby sprostać najwyższym wymaganiom klientów. Dzięki zaawansowanym narzędziom inżynierskim nasze układy hamulcowe cechuje najwyższa skuteczność oraz niezrównany stosunek jakości do ceny. Wykorzystując najnowsze zdobycze inżynierii materiałowej ciągle udoskonalamy nasze produkty, aby sprostać jak najwyższym wymaganiom. Nasze układy hamulcowe są poddawane najsurowszym testom w laboratoriach, aby były niezawodne i pewne przez długie lata użytkowania. Wszystkie komponenty wykonywane są w Polsce. Dzięki temu zapewniamy stały dostęp do części zamiennych.

Komponenty w całości wykonywane są na maszynach CNC z materiałów stosowanych m.in w przemyśle lotniczym. Cały proces produkcji jest stale monitorowany pod względem jakości. Każdy nowy typ zacisku lub tarczy jest testowany w warunkach laboratoryjnych na maszynach wytrzymałościowych, gdzie sprawdzana jest m.in. jego wytrzymałość oraz szczelność.

Zobaczcie ich reklamówkę:

Zobacz również